Jakie paznokcie będą modne w zbliżającym się sezonie?

Jakie paznokcie będą modne w zbliżającym się sezonie?

Z każdym sezonem zmieniają się wzory i kolory królujące na paznokciach. To, jakie zdobienia paznokci będą modne w najbliższych sezonach zwykle dyktowane jest przez pokazy największych domów mody oraz instagramowe i youtubowe influencerki. Czego można się spodziewać w tym sezonie?

Zarówno miłośniczki przepychu, jak i zwolenniczki minimalistycznego manicure będą zadowolone z nadchodzących trendów. Z jednej strony królować będą brokatowe zdobienia. Szykuje się także wielki powrót ombre na paznokciach i różnorodnych wzorków. Dodatkowo można zauważyć większe wykorzystywanie naklejek i diamencików. Modne paznokcie to także te utrzymane w prostych wzorach.

Wiele domów mody postawiło na neutralne odcienie ozdobione prostymi czarnymi paskami. Królować będą zarówno jaskrawe kolory w oranżowych barwach, jak i ciemne, popielate odcienie. W przypadku intensywnych oraz ciemnych barw warto postawić na krótkie paznokcie. Bardzo długa płytka połączona z rzucającym się w oczy kolorem wygląda sztucznie i groteskowo. Powraca także moda na manicure francuski, choć będzie on wyglądał nieco inaczej od klasycznego. Ten sezon będzie skłaniał się bardziej w stronę naturalności. Koniec przedłużanych, niepraktycznych paznokci zakończonych ostrym szpicem jest wysoce prawdopodobny.

Należy jednak pamiętać, że paznokcie są tylko niewielką częścią całego stylu. Podążenie za trendami nie jest tu konieczne. Warto wybrać kolor oraz długość paznokcia, która nam odpowiada i nie koliduje z prowadzonym stylem życia.