Czym myć twarz?

Dokładne, systematyczne oczyszczanie cery to kluczowy zabieg pielęgnacyjny, nie tylko higieniczny. Bez tego nie da się mieć zdrowej i pięknej cery, gdyż nawet jeśli nie ma ona większych skłonności do wyprysków czy zaskórników, na pewno zaczną się pojawiać gdy na powierzchni skóry będą zalegać nie usuwane zanieczyszczenia. Ważne jest przy tym nie tylko to, by myć twarz każdego dnia, rano i wieczorem, ale też, jak wykonuje się ten zabieg, a raczej – z użyciem jakich produktów.

Jakie kosmetyki?

Kosmetyki stosowane do mycia twarzy mają ogromne znaczenie. Niestety wiele z nich wysusza skórę, co sprawia, że po myciu pojawia się nieprzyjemne uczucie ściągnięcia, a także powoduje, że skóra jeszcze mocniej się przetłuszcza. Należy więc sięgać po dobre produkty o łagodnym składzie, które skutecznie myją, ale nie wysuszają skóry, a więc nie mają w składzie na przykład alkoholu. Nigdy też nie można myć skóry mydłem, chyba że specjalnym, w pełni naturalnym. Można też zdecydować się na wybór specjalnych akcesoriów, jak szczoteczka soniczna do twarzy, dzięki którym można będzie skutecznie oczyszczać twarz bez konieczności stosowania kosmetyków.

szczoteczka soniczna do twarzy

Jakie akcesoria są godne polecenia?

W sklepach można znaleźć wiele akcesoriów pozwalających na inteligentne mycie twarzy, nie tylko jeśli chodzi o usuwanie zanieczyszczeń, ale też jednoczesne odblokowanie wągrów i usunięcie martwych komórek naskórka. Prócz szczoteczki sonicznej do twarzy, są to też naturalne gąbki, a także specjalne rękawice, którymi można też wykonać demakijaż twarzy bez zastosowania żadnych środków do demakijażu. Oczywiście pozwala to też na oszczędności, gdyż nie trzeba kupować kosmetyków.

https://www.cocolita.pl/twarz/dermofuture-szczoteczka-soniczna-do-oczyszczania-twarzy-rozowa