Podstawa trwałego makijażu

Pielęgnacja jest krokiem, który pozwoli nam mieć również trwały makijaż przez wiele godzin. Dobrze nawilżona skóra i odpowiednio często złuszczana na pewno zagwarantuje nam idealny makijaż twarzy. Genialną sprawą jest baza pod podkład, która przygotuje naszą skórę pod makijaż, nawilży ją, wygładzi, a także sprawi, że będzie wyglądała świeżo i promiennie.

Produkt podstawowy
Baza pod makijaż ma mnóstwo właściwości. W zależności od rodzaju cery, wyróżniamy bazy nawilżające, liftingujące, korygujące, wygładzające, matujące i rozświetlające. Każda z nich ma przygotować twarz do makijażu i przedłużać jego trwałość. Jest to kosmetyk kluczowy dla trwałości makijażu. Dlatego warto inwestować w najlepsze tego typu produktu.

Jaką bazę wybrać?
Zawsze wybieramy taką bazę, która będzie kompatybilna z naszym rodzajem cery a także z podkładem, który aktualnie nakładamy na twarz. Zasada jest taka- jeśli masz podkład na bazie wody, to nie możesz wybrać bazy na bazie oleju, bo podkład z niej spłynie. Jeśli chodzi o dobór zwykłej bazy, to przy cerze mieszanej z rozszerzonymi porami wybierz taką, która wypełni ujścia gruczołów łojowych i wyrówna fakturę skóry, a także zmatowi skórę na długo.