Podstawowe produkty do makijażu w damskiej kosmetyczce

Kobiety uwielbiają kosmetyki, zwłaszcza te kolorowe, ponieważ za ich pomocą mogą w mgnieniu oka poprawić wygląd swojej cery. Obecnie w drogeriach wybór kosmetyków do makijażu jest dosyć duży, dzięki czemu każda kobieta może bez problemu znaleźć ten najodpowiedniejszy dla siebie. Jakie jednak podstawowe produkty do makijażu powinny znaleźć się w damskiej kosmetyczce?

Podkład
Podkład to zdecydowanie najważniejszy kosmetyk, za pomocą którego można w kilka minut znacząco poprawić wygląd cery, zakrywając wszelkiego rodzaju niedoskonałości. Wybierając podkład (np. maybelline affinitone) warto zwrócić uwagę na jego właściwości, gdyż nie każdy produkt nadaje się do każdego typu skóry. Kupując podkład, warto wybrać odcień o ton jaśniejszy od koloru skóry, gdyż w ten sposób cera będzie wyglądała na naturalną.

Puder
Zaraz po podkładzie, drugim goszczącym w kosmetyczce każdej kobiety produktem jest puder sypki taki jak przykładowo podkład maybelline affinitone. Zadaniem tego kosmetyku jest przede wszystkim utrwalenie podkładu, jednak kupując ten produkt, nie należy wybierać zbyt ciemnego odcienia, gdyż można w ten sposób doprowadzić do powstania efektu maski na skórze, co niestety nie wygląda zbyt dobrze.