Prasowany puder mineralny – zalety

Pudry stosowane jako wykończenie makijażu mają różne cechy charakterystyczne. Niektóre z nich mają rozświetlać skórę a z kolei inne – doprowadzać do jej matowienia. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku możemy mówić o prasowanych pudrach mineralnych. Czym one różnią się od innych pudrów?

Tajemnica tkwi w budowie
Co ciekawe, puder mineralny w wersji prasowanej, nie jest jakąś specjalną formą pudru. Nazwa wzięła się stąd, że został on umieszczony w płaskim (sprasowanym) pudełku. I choć wydaje się to mało istotny szczegół, to jednak dla kobiet ma on ogromne znaczenie. Dlaczego?

  1. Jest on niewielki a to oznacza, że można go łatwo umiejscowić w torebce. Nawet, jeśli jest ona (jak to typowo kobieca torebka), zapełniona szeregiem innych mniej, lub bardziej potrzebnych artykułów.
  1. Niewielki rozmiar opakowania sprawia, że można go użyć w każdej chwili. W ogromnej większości przypadków „sprasowane” pudełka zawierają w sobie niewielkie lusterko, które ułatwia poprawienie makijażu zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.
  1. „Sprasowane pudełko” jest ponadto bardzo dyskretne. Nie rzuca się w oczy a to oznacza, że nie będzie nikomu przeszkadzać podczas mniej, lub bardziej formalnych spotkań z innymi ludźmi.